ÇOSB'NİN EĞİTİME DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün (ÇOSB) yangın ve çevre eğitimleri devam ediyor. Bulunduğu bölgeye her açıdan faydalı olmayı ve katkıda bulunmayı benimseyen ÇOSB’nin bu amaçla başlattığı yangın ve çevre eğitimleri aralıksız devam ediyor.

2014-2015 eğitim-öğretim döneminde 13 okulun 3. Sınıf öğrencilerinden yaklaşık 600 öğrenciye yangın eğitimi; 10 okulun 7. Sınıf öğrencilerinden yaklaşık 500 öğrenciye de çevre eğitimi verilecek.

Öğrenciler de çevre ve yangın bilinci oluşturmayı hedefleyen ÇOSB Bölge Müdürlüğü bu çerçevede eğitimlerin ilkini önceki gün ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çok Amaçlı Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Eğitimlerden önce bir konuşma yapan ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan; çevre ve yangın eğitiminin önemine dikkat çekerek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Özdoğan’ın konuşmasının ardından eğitimlere geçildi. İlk günkü çevre eğitimi ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çevre Atık Kontrol Sorumlusu Yunus Doğan tarafından Nurullah Narin Ortaokulu 7. Sınıf öğrencilerine verildi. Yangın eğitimi de ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiye Şefi Kemal Terzioğlu tarafından Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencilerine verildi.

Eğitimler çerçevesinde; ÇOSB Bölge Müdürlüğü İtfaiye Şefi Kemal Terzioğlu öğrencilere yangın ve yangından korunma konusunda bilgiler verdi. Teorik bilgilerin ardından ÇOSB İtfaiye birimine geçilerek öğrencilere eğitimler uygulamalı olarak gösterildi.

ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çevre Atık Kontrol Sorumlusu Yunus Doğan tarafından verilen çevre eğitimlerinde de, çevre ve çevrenin korunmasındaki öncelikler anlatıldı. Bu eğitimin ardından da ÇOSB Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisi gezildi. Bu gezinin ardından eğitim tamamlanmış oldu.