ÇOSB'nin Modern Yüzü Yollar

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi yaptığı yol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sanayicilerin en iyi ve en modern ortamda üretimlerini yapabilmesi için çalışmalarını sürdüren ÇOSB, Bölgenin I. ve II. Kısmı’nda da yol çalışmalarına devam ediyor.

II Kısım’da; Şehit Atilla Durmuş Sokak, Şehit Mehmet Kamalı Sokak ile ÇOSB ile Karaağaç-Veliköy bağlantı yolunun arasında kalan stabilize yolu da betonla kaplayan ÇOSB II. Kısımda toplam 8030 metrekarelik beton yol imalatı yaptı. 

II. Kısım’da tozlu ve çamurlu yol bırakmayan ÇOSB Bölgenin I. Kısmı’nda da ekonomik ömrünü dolduran yolları yeniliyor. Tretuar ve bordürleriyle birlikte yenilenen yolların eski asfaltı baştan sona söküldükten sonra tamirat çalışmaları yapılıp ardından yeniden asfaltlandı. ÇOSB’nin I. Kısımda 1.Sokak’ta (635 metre) ve 4. Sokak’ta (850 metre) yaptığı çalışmalar tamamlandı. Yol çalışmalarının yanı sıra 31 adet hız kesici kasis ile daha önceden yapılan tüm yollara 25 kilometrelik yol çizgisi çizildi.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren ÇOSB ayrıca ÇOSB’nin içinde bulunan caminin etrafında da çalışmalar yaptı. Caminin otoparkında 1335 metrekarelik alan asfaltla, 1760 metrekarelik alan da kilit taşı ile döşendi.