ÇOSB'ye Vietnamlı Misafirler Geldi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na katılmak üzere Bursa’ya gelen Vietnam’daki Türk Okulları’ndan Horizon International Bilingual Schools öğrencileri Çerkezköy’e bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretler çerçevesinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne de gelen öğrencilere bölge sanayisi hakkında bilgi verildi.

Vietnam’daki Türk Okulları’ndan Horizon International Bilingual Schools’a devam eden 20 öğrenci öğretmenleri Alper Aslan ve beraberinde Çerkezköylü iş adamları ile birlikte geldiği ÇOSB’de, ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya tarafından karşılandı.

Önce ÇOSB Konferans Salonu’nda bölge ile ilgili tanıtım filmi izletildi. Ardından öğrenciler sorular sorarak ÇOSB hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin sorularını cevaplayan Karakaya, yaşları 12 ile 15 arasında değişen öğrencilerin gösterdiği ilgiden oldukça memnun kaldıklarını söyledi.

Konferans Salonundaki programın ardından Turkaz Restaurantda ÇOSB Bölge Müdürlüğü tarafından öğle yemeği verildi. Sempatik tavırları ve Türkiye’ye olan sevgileriyle ilgi odağı olan Vietnamlı öğrenciler daha sonra ÇOSB’den ayrıldı.