Devlet-Sanayi-Üniversite Çevre İçin Elele

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Çevreye yaptığı yatırımlarla ödül üstüne ödül alan ÇOSB yine çevre için önemli bir çalışmanın daha startını verdi. Arıtma tesisleriyle çevre dostu olan ÇOSB, tesislerden çıkan çamurların kurutulup bertaraf edilmesi için yaptığı çalışmaları bir adım daha ileriye taşıdı.

ORTAK PROJELER GELİŞTİRİLECEK
Her türlü alternatifi değerlendiren ÇOSB Yönetimi, Tekirdağ Çevre ve Orman İl Müdürlüğü ve Fatih Üniversitesi ile ortak çalışmaya gidiyor. Devlet, sanayi ve üniversitenin bir araya geldiği çalışmada arıtma tesisinden çıkan çamurların bertarafıyla ilgili projeler geliştirilecek.

ÇOSB ARITMA TESİSLERİ GEZİLDİ
Ortak çalışma kapsamında; Tekirdağ Çevre ve Orman İl Müdürü Mehmet Ceyhan, İstanbul Fatih Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Didem Akça Güven, Yrd. Doç. Dr. Gökçe Tezcanlı Güyer, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesislerine teknik bir gezi düzenlediler. Heyete ÇOSB’den de, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdürlüğü İnşaat Müdürü Tuncer Hancıoğlu, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Çevre Yönetimi Sistem Müdürü Servinaz Kuru eşlik etti. Tesisi gezen heyet çalışma safhalarının tümünü gezerek, inceleme yaptı. Yapılacak ortak çalışmanın ardından kurutma tesisiyle ilgili projeler ortaya çıkacak.