DIŞ TİCARET EĞİTİMİ SERTİFİKALARI VERİLDİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü işbirliği ile  “Dış Ticaret Eğitimi” düzenlendi. ÇOSB Eğitim Salonunda gerçekleşen eğitim Pazartesi ve Çarşamba günleri verilirken kursiyerler 14 saatlik bir eğitime tabi tutuldular. Ücretsiz olarak düzenlenen eğitim programına ÇOSB’de faaliyet gösteren firmaların çalışanları katıldı.

Eğitimlerde kursiyerlere, Dış Ticarette Teslim Şekilleri, Dış Ticarette Kullanılan Belgeler, Serbest Bölgeler ve Mevzuatı, Dahilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, İhracat Rejimi, Tarife Dışı Engeller (Kota, Gözetim Uygulaması), Anti-Damping ve Sübvansiyonlar konuları anlatıldı.

Düzenlenen eğitimde, eğitmen olarak Çerkezköy Gümrük Müdürü Lütfü Tayfur, Çerkezköy Gümrük Müdür Yardımcısı Gökhan Aktaş görev aldılar. İki günlük eğitimlerini tamamlayan 30 kursiyere eğitim sonunda sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreni öncesinde konuşan Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Muharrem Murat, kursiyerlerin eğitimlerde ciddi bilgiler öğrendiklerini kaydetti.

Eğitimlerin ÇOSB’de yapılmasından mutlu olduklarını kaydeden ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan ise, “Eğitimin düzenlenmesi için direkt Batı Marmara Gümrük Müdürümüz katkı verdiler ve işlemleri yapan Çerkezköy Gümrük Müdürümüz ve hocamız Gümrük Müdür Yardımcımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizler katılımcılarımızı temsilen sahada çalışan insanlarsınız. Bu tür eğitimlere talep olduğu takdirde bizler her zaman ev sahipliği yapmaya hazırız.” dedi

Yapılan konuşmaların ardından Kursiyerlerin sertifikalarını, Çerkezköy OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Batı Marmara Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Muharrem Murat, Çerkezköy Gümrük Müdürü Lütfü Tayfur ve Çerkezköy Gümrük Müdür Yardımcısı Gökhan Aktaş takdim etti.