Elkon Makine Devler Liginde

\"\"/Bölgemiz katılımcılarından Elkon Elevatör Konveyör ve Makine San. Tic. A.Ş. sanayicilerimizin gururu olmaya devam ediyor. Üretim kapasitesi, istihdam oranı, ihracat rakamları ve vergide yüz akımız olan Elkon’un bu başarıları üst üste teşekkür belgeleri getirdi.

İSTANBUL’DA 78’İNCİ OLDU
Türkiye’nin devler ligi olan İstanbul’da vergi sıralamasında 78’inci olan Elkon, İstanbul Zincirlikuyu da ise vergide 8’inci oldu. Kurumlar vergisi mükellefler içinde 2008 yılı itibariyle ödediği vergilerden dolayı en seçkin mükellefler arasında yer alan Elkon’a İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı iki adet teşekkür yazısı göndererek çalışmalarında başarılar diledi. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin açıkladığı Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı firması listesinde de 338’inci olan Elkon’a bu başarısından dolayı Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın imzasıyla da bir teşekkür mektubu gönderilmişti.

‘DESTEKLER BİZİ MOTİVE EDİYOR’
Teşekkür yazılarıyla ilgili konuşan Elkon Elevatör Konveyör ve Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Alpagut, verilen mesajlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür desteklerin kendilerini motive ettiğini söyledi.