Enerji Yöneticileri Sertifikalarını Aldı

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü’yle Enve Enerji firması arasında imzalanan ‘Enerji Yöneticisi Eğitimi Protokolü’ çerçevesinde başlayan Kursun ilk sertifikaları verildi. Kursun 10 günlük eğitim süresini (6 gün teorik, 4 gün uygulamalı eğitim) başarıyla tamamlayan kursiyerlere ÇOSB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sertifikaları verildi. 

Sertifika törenine, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpagut, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Enve Enerji Eğitim ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Coşkun Karabal’ın yanı sıra kursiyerler katıldı.

Sertifika töreni Coşkun Karabal’ın konuşmasıyla başladı. Karabal “ÇOSB Enerji Yöneticisi eğitimlerinin bölgede verilmesini sağlayarak büyük kolaylık sağlamış ve Türkiye’ye örnek bir davranış sergilemiştir. Enerji yönetimi konusunda eğitim şart enerji yönetimi yeni bir konu olduğu için ciddi bir bilgi eksiği bulunuyor gönüllü olarak seminerler düzenleyerek bu konuda bilgilendirme yapıyoruz” dedi.

HEPİNİZ BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPACAKSINIZ
Karabal’ın ardından konuşan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Enerji Yöneticisi kursunun 6 gün teorik ve 4 gün uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluştuğunu söyleyerek 6 günden oluşan teorik eğitimlerin genelde İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde yapıldığını, 4 günlük uygulamalı eğitimlerin ise Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildiğini belirtti. Sarıoğlu, “ÇOSB olarak eğitimin 6 günden oluşan teorik kısmını da Bölgemizde gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. Türkiye’nin enerjisinin yüzde 75 dışarıya bağlı olduğunu kaydeden Sarıoğlu, “Enerji Yöneticisi Eğitimi alan her personelin enerji tasarrufu konusunda işletmesine çok yararlı olacağına inanıyorum. ÇOSB olarak sosyal sorumluluk kapsamında görevimiz böyle programlar düzenlemek bu tür kurs ve programları devam ettirmektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sertifika töreninde ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpagut, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Enve Enerji Eğitim ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Coşkun Karabal 22 kursiyere sertifikalarını verdiler.