Fuarda ÇOSB ve Çerkezköy Tanıtıldı

İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen İstanbul Kalıp Fuarı’nın 5’incisi İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 4 gün süren fuara çok sayıda firmanın yanı sıra Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi de stant açarak hem Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni hem de Çerkezköy’ü tanıttı.

İlginin hayli yoğun olduğu fuarın açılışı İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Özgün, BEYSAD Başkanı Murat Onay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışın ardından fuara katılan firmaların standları tek tek gezilerek bilgiler alındı. ÇOSB Bölge Müdürlüğü personeli standı ziyaret edenlerle tek tek ilgilenerek bilgiler verdi.

Türkiye’de her zaman üretimin can damarı olan kalıpçılık sektörü, özellikle son yıllarda an asanayide yaşanan gelişmeler, beyaz eşya sektörünün artan başarısı, otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeler neticesinde büyük gelişme kaydetmiş durumda. Ülkemizin alanındaki ilk fuarı olan İstanbul Kalıp Fuarı düzenlendiği yıldan bugüne dikkat çekerek Türk sanayicisinin ortak işbirlikleri gerçekleştirdiği ticari bir arena konumundadır. Geçtiğimiz yıllarda ana ve yan sanayiler ile kalıp üreticilerini buluşturmayı başaran İstanbul Kalıp Fuarı, bu sene sunduğu yepyeni projeler ile sektörünün vizyonu oldu.