Girişimciler Sertifikalarını Aldı

KOSGEB’in ÇOSB ile birlikte düzenlediği uygulamalı girişimcilik kursunun 30 kişiden oluşan ilk kursiyerleri 6 haftalık eğitimlerinin ardından ÇOSB konferans salonunda düzenlenen törenle girişimcilik sertifikalarını aldı.

Sertifika törenine Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Çerkezköy Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Ulkat, ÇOSB yönetim kurulu üyeleri, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Tekirdağ KOSGEB İl Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ile kursiyerler katıldı. Programın ilk konuşmasını KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu yaptı. Eğitimini tamamlayan 30 girişimcinin sertifika almaya hak kazandığını belirten Eskicioğlu, “27 bin TL’lik hibe fonumuz var. Ayrıca 70 bin TL’ye kadar kredi verebiliyoruz ‘dedi. Eskicioğlu ayrıca iş planlarına bakıldığında birlikte iş yapabilecek girişimcilere de 250 bin TL İş birliği Güç birliği destek kredileri olduğunu belirtti.

SOSYAL SORUMLULUK
Daha sonra kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, OSB olarak üretmenin yanında sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini ve bu konuda tüm Trakya bölgesine örnek olmaya çalıştıklarını belirterek “Kursa katılan 30 kişiden en az 25 tanesinin gerçek projelerle geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Sertifika töreninde son konuşmayı Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek yaptı. Devletin birçok kurs açtığını ve bu kurslar arasında uygulamalı olanların başarı oranının daha yüksek olduğunu belirten Kemelek, “Düşmeden, yıkılmadan, fazla da yanılmadan daha düzgün bir zeminde yürüme imkanınız var. Onu iyi değerlendirin. Artık ekmek aslanın ağzında. Her gencin kendi düzenini kendisi kurması gerekiyor, bir yerlerden beklemek doğru olmuyor. Bize düşen bir şey olursa yapmaya hazırız” dedi. ÇOSB’nin Türkiye’nin örnek sanayi bölgelerinden olduğunu ifade eden Kemelek, katkılarından dolayı OSB’ye teşekkür ederek, sertifika alan kursiyerlere de bundan sonraki iş yaşamlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan 30 girişimciye Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Tekirdağ KOSGEB İl Müdürü Ali Vasfi Eskicioğlu, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Gürdal Adal tarafından sertifikaları verildi.