GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (ÇOSB) ve KOSGEB Tekirdağ İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursunun sertifika töreni düzenlendi.
10 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen kursa, 23 kursiyer katıldı. Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda düzenlenen sertifika törenine OSB Müdürü Mehmet Özdoğan ve KOSGEB İl Müdürü Özay Cebeci ile kursiyerler katıldı.

Tören öncesi “KOSGEB Bilgilendirme Sunumu” yapıldı. KOBİ Uzman Yardımcısı Gökhan Akdağoğlu, girişimcilik kursuna katılanlara hazırlayacakları başvuru iş planları ve talep edecekleri krediler hakkında bilgi verdi. KOSGEB kredi destekleriyle ilgili bilgilendirmenin ardından sertifika törenine geçildi.

ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, girişimcilik kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim etmeden önce tavsiyelerde bulundu. Çerkezköy’ün sanayi bölgesi olduğunu hatırlatan Özdoğan, “Şunu bilin ki buradaki sanayiciler de bir zamanlar sizler gibi girişimciydi. Onların sizler gibi destek imkanları da yoktu. Türkiye farklı süreçlerden geçiyor. Hepimize bireyler olarak büyük görevler düşüyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak bu tür çalışmaları birer sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz” dedi.

Eğitim sürecinde başarılı olan girişimci adaylarını tebrik eden Tekirdağ KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci de, sertifika alan kursiyerlere KOSGEB’in maddi destek sağlayacağını belirtti. Cebeci, KOSGEB’in katkısının 27 bin TL’sinin hibe, 70 bin TL’sinin ise bizzat KOSGEB tarafından verilecek olan iki sene geri ödemesiz, faizsiz kredi olmak üzere toplam 97 bin TL tutarında maddi destek şeklinde olacağını ifade etti.

Sertifika almaya hak kazanan 13’ü bayan toplam 23 girişimci adayına ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Tekirdağ KOSGEB Hizmet Müdürü Özay Cebeci tarafından sertifikaları verildi. Sertifika töreninin ardından kokteyl düzenlendi.