HALKBANK'TAN ÇOSB'YE DÜŞÜK FAİZLİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ KREDİSİ

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Halkbank arasında imzalanan kredi protokolüyle OSB’de faaliyet gösteren firmalara, bankanın enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji kredisi ürünlerini uygun koşullarda kullanma fırsatı sunuldu. Firmalar, enerji kredilerinin yanı sıra “sanayi bölgeleri destek kredisi” paketindeki işletme ve yatırım kredilerinden, ayrıca diğer kredi ve mevduat ürünlerinden uygun faiz ve komisyon oranlarıyla faydalanabilecekler.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Halkbank arasında düşük faizli enerji verimliliği anlaşması imzalandı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törenine ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Gürdal Adal, ÇOSB Yönetim Kurulu üyeleri, Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel, Halkbank Çerkezköy Şube Müdürü Cüneyt Öpçin ile Halkbank Kapaklı Şube Müdürü Sibel Ceran katıldı.

REKABETÇİ KOBİ’LERE DESTEK
Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Taner Aksel KOBİ’lere sunulan desteği şöyle ifade etti: “Halkbank olarak KOBİ’lerin öncü ve lider bankası olmaya devam ediyoruz. Ödünç verdiği şemsiyeyi yağmurlu günlerde geri istemeyen Halkbank, KOBİ’lerin ihtiyacı olan finansman desteği ve danışmanlık faaliyetlerini önceki dönemlerde olduğu gibi bu yıl da sürdürüyor. İşletmelerin modernizasyon, kapasite ve verimlilik artışı sağlamak amacıyla işletmelerindeki enerji giderlerinin azaltılmasına ve yenilenebilir enerji üretimlerine yönelik tüm yatırımlarını, Fransız Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol sayesinde temin ettiğimiz enerji verimliliği, yenilenebilir enerji kredileri ile finanse ediyoruz. Bu sayede KOBİ’lerimizi daha rekabetçi kılarken enerji ithalatı nedeniyle oluşan cari açığı azaltma yönünde de kalıcı katkılar sunmayı hedefliyoruz.”

FİNANSAL ÇÖZÜMLER AKTARIYORUZ
Halkbank’ın 74 yıl önce, başta küçük esnaf ve sanatkârlar ile KOBİ’ler olmak üzere üreten Türkiye’nin her kesimine uygun koşullarla kredi kullandırarak onları üretime teşvik etmek için kurulduğunu belirten Aksel, “Bankamız, ülkemizdeki sanayi yatırımlarının gerçekleşmesinde ve işletmelerin verimliliklerinin artırılmasında kritik bir görev üstlenen organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerindeki KOBİ’lere, yatırımlarında kolaylık sağlayacak finansal çözümleri aktarıyor. ‘Sanayi Bölgeleri Destek Paketi’ adlı yeni ürünümüzle KOBİ’lerin yeni üretim ve altyapı yatırımlarını, satın alımlarını ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını finanse ediyoruz” dedi.