İLAÇ, KAUÇUK VE PLASTİK SEKTÖR TEMSİLCİLERİ KAHVALTIDA BULUŞTU

Çerkezköy OSB Müdürlüğü Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen katılımcı firmaların müdürlerine yönelik tanışma ve istişare kahvaltılarına devam ediliyor. Geçen yıl karma yapılan kahvaltılara bu yıl fabrika müdürleri sektörlerine göre davet ediliyor. Kahvaltılarda amaç aynı sektörde faaliyet gösteren yöneticilerin birbirlerini tanıyıp kaynaşmaları, varsa ortak sorunlarını birbirleriyle paylaşarak birlikte çözüm üretmeleri hedefleniyor. Yine bu buluşmada ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından yapılan ve yapılabilecek çalışmaların katılımcılarla paylaşılması amaçlanıyor.

İLAÇ FİRMALARINDAN KİMLER KATILDI?

26 Aralık 2013 tarihinde yapılan kahvaltıya ÇOSB’de faaliyet gösteren ilaç firmalarının müdürleri davet edildi. Kahvaltıya, DEVA HOLDİNG A.Ş.’den Metin Ercan, VEM İLAÇ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.’den Mevsim GÜRDALOĞLU, PHARMACTİVE İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.’den Fatih ELAY, BİLİM İLAÇ SAN. TİC. A.Ş.’den Kemal SERT ve Ragıb ÖNEY, YÜ-CE TIBBİ GEREÇLER İTHALAT İHRACAT MÜMEESİLLİK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.’den Yücel GARİP, ULKAR KİMYA SANAYİ TİCARET .A.Ş.’den Birol Berkant KÖSEOĞLU, HUNCA KOZMETİK SAN.A.Ş.’den Telat ESA, EMBİL İLAÇ SANAYİ LTD. ŞTİ.’den Eren İLEMİN katıldı. Bu kahvaltı vesilesiyle aynı bölgede faaliyet göstermelerine rağmen ilk kez bir araya gelip bir birleriyle tanışma imkanı bulan fabrika müdürleri kahvaltı süresince sohbet edip, ortak sorunlarını paylaştılar. ÇOSB Müdürlüğü’ne bu organizsayon için teşekkür edip, devamını beklediklerini ilettiler.

BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPTILAR

Bir diğer kahvaltı ise 16 Ocak 2014 tarihinde Kauçuk ve Plastik Ürün imalatıyla uğraşan firmaların müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu kahvaltı programında da aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların müdürleri birbirleriyle tanışıp kaynaşma imkanı bulduklarını belirttiler. Ayrıca kendi sektörleri için yetişmiş ara eleman ihtiyacını dile getirip ÇOSB Bölge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nde bu ihtiyacı giderebilmek için bir bölüm açılmasını talep ettiler. Ayrıca aynı sektörde faaliyet gösteren firmalar için kümelenme modelinden faydalanarak bazı çalışmaların yapılması temennisinde bulundular. ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan da bölgede yapılan ve yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kahvaltı sonrasında fabrika müdürlerine yeni kurulan kamera gözlem odası ve Bölge Müdürlüğü hizmet binasının en üst katında bulunan çok amaçlı salon gezdirildi. Özdoğan, bu çok amaçlı salonu katılımcı firmalara toplantı ve eğitimler için cüzi bir bedel karşılığında tahsis etmeye başladıklarını bildirdi.

KAUÇUK VE PLASTİK FİRMALARINDAN KİMLER KATILDI?

Kauçuk ve Plastik Ürün imalatıyla uğraşan firmaların müdürlerine verilen kahvaltıya; TRELLEBORG ÇERKEZKÖY OTOMOTİV SANAYİ VE TİC.A.Ş.’den Zübeyir KOCA, BC YAPI MALZ.NAKL. İNŞ.SAN. İÇ VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.’den Ercan KUTLU, DEPOL POLYESTER PLASTİK PARÇA ÜRETİM KALIP SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.’den Doğan HASAN, UZAY KALIP VE PLASTİK SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ’den Muhittin ERGÜN, EKOMİS TÜKETİM ÜRÜNLERİ SANAYİ VE PAZARLAMA A.Ş.’den Ünal AYKOÇLAR, ETİMAG ETİKET MATBAACILIK AMBALAJ.SAN.VE TİC.A.Ş.’den Hakan KELEŞOĞLU, LANG YÜZER OTOMOTİV SAN. TİC.A.Ş.’den İsmail TÜRKOĞLU, SENAPASTAMPA AMB. SAN. VE TİC. A.Ş.’den Metin UYMAZ, EKİNPLAS PLASTİK TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.’den İsmail TUNÇ ve Binali Mert, TOPDAL PLASTİK VE KALIP SANAYİ’den Ender KARADİL, FAREL PLASTİK ELEK. VE ELEKTR. İMALAT SAN. A.Ş.’den Hakan ALTINKESER katıldı.