KAPAKLAR BAYRAM HEDİYESİNE DÖNÜŞTÜ

Yürüttüğü pek çok çalışmanın yanında ‘Engelliler yararına plastik kapak toplama kampanyasına da Ocak ayından bu yana destek veren  Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü bu alandaki çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. Çalışma kapsamında ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan dün 3 engelliye akülü sandalye hediye ederek, 45 yıldan bu yana yürüyemeyen Yıldırım Ilıcak, 10 yıldan bu yana bağımsız olarak camiye gidemediğini belirten Recep Altınsoy ve henüz 1 ay önce rahatsızlanan 10 yaşındaki Selenay Demirkıran’ın hayatındaki engellilerin kısmen de olsa kaldırılmasına destek verdi.

10 yıl önce geçirdiği felç nedeniyle yürüme yetisini kaybeden Recep Altınsoy’u müdürlük çalışanları ve Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ziyaret eden Mehmet Özdoğan, Altınsoy’un sağlık durumu hakkında bilgi alarak akülü sandalye hediye etti.  Tek başına dışarı çıkmak isteyen ve camiye bağımsız olarak gitmek istediğini kaydeden Altınsoy’un hayatındaki engeller, dernek aracılığıyla kendisine irtibat kuran Özdoğan’ın akülü sandalye hediye etmesiyle kısmen de olsa ortadan kalkmış oldu.

2’inci olarak henüz bir ay önce geçirdiği çocuk romatizması nedeniyle rahatsızlanan ve yürüme güçlüğü çeken 10 yaşındaki Selenay Demirkıran’ın evini beraberindekilerle ziyaret eden Özdoğan, minik kızın okulda olması nedeniyle sandalyeyi babası Saim Demirkıran’a takdim ederek, kullanım talimatı hakkında bilgilendirmede bulundu. Baba Demirkıran kızının tedavisinin devam ettiğini belirterek, ‘’Kızımın iyileşmesi durumunda bu sandalyeyi ihtiyacı olan başka bir vatandaşa ulaştıracağım. Sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.’’ dedi. ÇOSB Müdürü Özdoğan ise, her şeyden önce minik kızın sağlık durumunun önemine dikkat çekerek, ‘’İnşallah kızımız bir an önce sağlığına kavuşur. Temennimiz bu yönde, biz elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz.’’ ifadesini kullandı.

2 Akülü sandalye tesliminin ardından Özdoğan, 3’üncü sandalyeyi de 5 yaşında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 45 yıldan bu yana yürüyemeyen Yıldırım Ilıcak’a hediye etti.

Sandalyelerin kullanım şekli hakkında da hastalara bilgi verilirken, aracın akülü olmasının yanı sıra istenildiği takdirde manuel olarak kullanılabileceği de aktarıldı. Sandalyelerin kullanımında her hangi bir aksilik olması durumuna karşın garanti belgeleri de engelli ve yakınlarına teslim edilirken, doktor önerisi ile sandalyeyi kullanan engellinin belli aralıklarla çeşitli egzersizler yapması gerektiği de hatırlatıldı.