MEHTER VE BANDO TAKIMI'NDAN MUHTEŞEM GECE

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından organize edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter ve Bando Konseri, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Program, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı’nın konseri ile başladı. Tarkan Songür’ün şefliğini yaptığı Bando Takımı ilk olarak ‘Speedy Gonzales’ adlı film müziğini seslendirdi. Türk Sanat Müziği’nin hareketli şarkılarından oluşan bir potpori yapan Bando Takımı, daha sonra sırasıyla “Mancini Potpori”, “Karadeniz Potpori” ve “Türküler Potpori”si ile dinleyicilerden büyük alkış aldı.    

Bando Takımı konserinin ardından sahneye alkışlar eşliğinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı çıktı. Mehter Başı Hasan Çinka yönetiminde sahnede yerini alan Mehter Takımı “Hicaz Hümayun Peşrevi” ile başladığı konserine “Estergon Kal’ası” ile devam etti. Mehter Takımı konserine “Buna Er Meydanı Derler”, “Osmanpaşa Marşı”, “Genç Osman”, “Eski Ordu Marşı” ve “Yeni Malazgirt Marşı” ile devam etti.

Çerkezköy OSB tarafından düzenlenen gecenin sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile Bando Takımı birlikte konser verdi. Bando ve Mehter Takımı’nı Şef Tarkan Songür yönetti. Bando ve Mehter Takımı ilk olarak “Mustafa Kemal Paşa” marşını çaldı. Mehter ve Bando Takımı’nın muhteşem uyumu davetlileri oldukça heyecanlandırdı. Sırasıyla “Genç Osman”, “Yelkenler Biçilecek”, “Mehter Marşı”, “Ceddin Deden” ve “Hücum Marşı”nın seslendirildiği konser sonunda Mehter ve Bando Takımı dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Çerkezöy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, “Muhteşem bir konsere imza attınız. Fakat biz Çerkezköy olarak size doyamadık. En kısa zamanda sizleri tekrar dinlemek isteriz. Bize yaşattığınız muhteşem gece için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Konser sonunda Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay tarafından Bando Takımı Şefi Tarkan Songür’e bir teşekkür plaketi takdim edildi. Konserin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik eden Kaymakam Metin Kubilay, “Muhteşem bir konser oldu. Hem Mehter Takımı’nı hem de Bando Takımı’nı yürekten kutluyorum” diye konuştu.  

Programda daha sonra Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz tarafından da Mehter Başı Hasan Çinka’ya bir teşekkür plaketi takdim edildi. Konser sonunda kısa bir konuşma yapan Mehmet Ali Gürbüz de “Mehter Takımı ve Bando Takımı’nın uyumu mükemmeldi. Tadı damağımızda kaldı. Harika bir Bando ve Mehter Takımı kurduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de tebrik ediyorum” dedi.