ÖĞRENCİLER MESLEK LİSELERİNİN ÖNEMİNİ ANLATTI

05.06.2014

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl ‘Ülkemizde Meslek Liselerinin Önemi’ teması ile düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler düzenlenen tören ile ödüllerini aldılar.

Ödül törenine, ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Müdür Yardımcısı Füsun Sular, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yüksel, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ödül töreninde yaptığı konuşmada, bölge olarak sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini ifade etti. Bu yarışmanın kendileri için bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getiren Özdoğan “İstihdam konusunda başlattığımız yapılanma da yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinden biridir. Bu proje ile iş arayanlarla sanayicilerimizi bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisemizin inşaatı devam ediyor. Ümit ediyorum önümüzdeki yıl bu ödül törenini yeni okul binamızda gerçekleştirebiliriz. Yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilere yaşamları boyunca başarılar diliyorum” dedi.

Bu yıl resim yarışmasına 24 eser katılırken, kompozisyon yarışmasına da 11 eser katıldı.

Resim yarışmasında birinciliği Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Koray Doğan, ikinciliği Çerkezköy Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Beyza Müslümet Öztürk, üçüncülüğü ise Kapaklı Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Ceylan Çınar kazandı.

Kompozisyon yarışmasında birinciliği Gülerçin Koleji öğrencisi Bilgi Çetin elde ederken, ikinciliği Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi Öğrencisi Cansu Kılıç, üçüncülüğü Kızılpınar Çok Programlı Lise öğrencisi Kader Eser elde etti.

Dereceye giren öğrencilere ödül olarak tablet bilgisayar, kategorilerinde birinci olan öğrencilerin okullarına da notebook verildi.

RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ESERLER

KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ESERLER