Olimpiyat Öğrencilerinden ÇOSB'ye Ziyaret

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları etkinlikleri kapsamında Tekirdağ’da düzenlenen gösteri öncesinde Moldova’dan Türkmenistan’a, Irak’tan Pakistan’a kadar dünyanın pek çok ülkesinden gelen 33 öğrenci Çerkezköy’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler, ziyaretler çerçevesinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ne de geldi. Öğrencileri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan karşıladı.

GÖNÜLLÜ ELÇİLER
Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren ÇOSB Başkanı Ömer Sarıoğlu, öğrencilere başarılar diledi. Yapılan organizasyonun da önemine değinen Sarıoğlu, Olimpiyatlara katılan her bir öğrencinin Türkiye’nin gönüllü elçileri olduğunu söyledi.

Ziyaret esnasında Moldova’daki Türk Koleji’nde öğretmenlik yapan Bilal Taştekin bir konuşma yaparak, 9’uncusu düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu. Türkçe Olimpiyatları’nın hazırlık evrelerinden bahsederek sözlerine başlayan Bilal Taştekin, titiz bir eleme sisteminin ardından öğrencilerin Türkçe Olimpiyatları’na katıldığını söyledi.