Ömer Sarıoğlu Güven Tazeledi

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi 9’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yaklaşık 200 ÇOSB firma temsilcisinin katıldığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri Turgut Bıyıklı’yla, Faruk Bektaş’ın gözetiminde; Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Genel Kurula katılanlar ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından kapıda karşılandı.

GENEL KURULA YOĞUN İLGİ
Yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından başlayan Genel Kurulda ilk önce açılış ve yoklama yapıldı. Genel Kurulun açılış konuşmasını ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu yaptı. Daha sonra, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, başkanlık divan üyelerinin seçimi ve divan teşekkülüne toplantı tutanaklarının imzalanması için yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesine geçildi. Verilen önerge ile Divan Başkanlığına Ramiz Orhan Ermeç, Divan Üyeliklerine de Erdinç Turan ile Mustafa Ergin seçildi. Seçimin ardından toplantı tutanaklarının da imzalanması için oy birliğiyle Divan Teşekkülüne yetki verilmesi kabul edildi.

FAALİYET RAPORUNU MEHMET ÖZDOĞAN OKUDU
Bu gündem maddesinden sonra da 2010 Yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunmasına geçildi. Faaliyet Raporu’nu ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan okudu. Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nün bir yıl boyunca yol, altyapı ve üst yapılarla bölgede genel anlamda yapılan çalışmaları anlattı. Özdoğan sırasıyla, ÇOSB Bölge Müdürlüğü İnşaat Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Bahçe ve Ziraat Şefliği, Çevre Yönetim Sistem Müdürlüğü, Elektrik Şefliği, Doğalgaz Şefliği, Makine Su Şefliği, İtfaiye Amirliği, Kalite Şefliği, Eğitim Birimi çalışmalarıyla, sosyal faaliyetleri resimler eşliğinde sunum yaparak anlattı.

TÜM MADDELER OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Özdoğan’ın konuşmasının ardından; 2010 Yılı Denetim Kurulu faaliyet raporu okundu. Denetim Kurulu raporunu ÇOSB Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Savaş okudu. Daha sonra 2010 Yılına ait, Bağımsız Denetim Yapan Yeminli Mali Müşavir yıllık denetim raporu, 2010 Yılına ait Bilanço, envanter, gelir/gider hesapları okundu. Raporların okunmasının ardından maddeler müzakereye açıldı. Müzakerenin ardından yapılan oylamada tüm maddeler oy birliği ile kabul edildi. Bu gündem maddelerinin ardından Genel Kurulda yapılan oylamada, Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetim Kurulu Üyelerinin ibrası da, oybirliğiyle kabul edildi. Bu gündem maddelerinin ardından 2011 yılı tahmini bütçe ve çalışma programının görüşülmesi, karara bağlanması ve geçici bütçenin hazırlanması için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi, Yönetim aidatlarının ve hizmet karşılıklarının belirlenmesi de oy birliğiyle kabul edildi. 

SARIOĞLU’NUN LİSTESİNE TAM DESTEK
Gündem maddeleri gereğince sıra Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerinin seçimine geldi. Genel Kurulda başka liste çıkmadı ve mevcut Başkan Ömer Sarıoğlu’nun listesi oy birliğiyle iki yıllığına daha seçildi. Seçimin ardından, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerine ödenecek huzur hakkı ücretinin tespitine geçildi. Burada söz alan Sarıoğlu, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Yönetim Kurulu olarak huzur hakkı istemediklerini Denetim Kurulu üyelerine de bütçede öngörülen bedellerin verilmesini teklif etti. Sarıoğlu’nun bu teklifi de oy birliğiyle kabul edildi.

GÖRÜŞÜLEN DİĞER GÜNDEM MADDELERİ
Genel Kurul’da görüşülüp oy birliğiyle kabul edilen diğer gündem maddeleri ise şöyle: “OSB Kanunu Uygulama Yönetmeliğinin 35. Maddesi (y) bendinde belirtilen görevler dışında kalan yetki ve sorumluluğun Yönetim Kurulu’na devri konusunun kabulü, 17.05.2002 tarihinde Bakanlık kararı ile Bölgemiz yönetimine bağlanan II. Kısım ve I. Kısım bütçelerinin birleştirilmesi.” Genel Kurul’a M. Gürdal Adal ve Zafer Karadeniz tarafından verilen önergeyle ÇOSB II. Kısımda yer alan cadde ve sokak isimlerinin de I. Kısım’daki gibi rakam olarak yeniden adlandırılması da oy birliğiyle kabul edildi.

GÖSTERDİĞİNİZ GÜVENE LAYIK OLACAĞIZ
Dilek ve temenniler kısmında söz alan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu şunları söyledi: Değerli sanayici dostlarım bize gösterdiğiniz güven için hepinize teşekkür ediyorum. Bize verilen bu güvene layık olmaya çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da bölgemiz için var gücümüzle çalışacağız. ÇOSB kimliğimizi daha da ön plana çıkartacağız. Bunun getirilerini hem bölgemize hem de çevremize yansıtacağız. Bunun için ulusal medyada daha fazla yer alacağız. Sosyal faaliyetlere daha fazla yer vereceğiz. Bunların gerçekleşmesi için olağanüstü bir çaba içinde olacağız.

İDARİ BİNA VE KONFERANS SALONU
Sizlere yakışan idari binamızın temeli atıldı. İnşaatı hızla devam ediyor. Bina projesi içinde yer alacak 400 kişilik konferans salonumuzda sosyal ve sanatsal etkinliklere yer vereceğiz. Bu etkinliklerden sadece sanayicilerimiz değil tüm bölgemiz faydalanacak. Teknolojik yatırımlara ağırlık vereceğiz. Kuracağımız Scada sistemiyle artık sayaç okumak için sizi sık sık rahatsız etmeyeceğiz. Kapı kapı gezmeyeceğiz. Sayaçlar online okunup, zamandan tasarruf edilecek. Tüm bölgeyi başta güvenlik olmak üzere kontrol altında tutmak için kameralarla donatıp merkezi izleme noktasında 24 saat gözetim yapacağız.

GELİŞMİŞ ÜLKE STANDARTLARINA ÇIKACAĞIZ
Altyapımızı gelişmiş ülkeler standardına çıkartıp çok büyük mesafeler kat edeceğiz. Lojistik olarak üstün olabilmemiz için bölgemizin içinden geçecek olan demiryolu hattının hayata geçirilmesi çalışmalarına devam edeceğiz. Ortak Sağlık Birimini kuruyoruz. Mayıs ayı içinde hizmete başlayacak. Bağışlayacağımız ve Bölgemizin girişinde bulunacak tam donanımlı ambulansla 112 Acil Servis hizmeti de kapımıza gelmiş olacak.

TİCARET ALANI VE KREŞ
Bölgemizin çehresini değiştirecek aynı zamanda sanayicilerimizin işlerini kolaylaştıracak ticaret alanı ve kreşimizin de projelerini yapıyoruz. Tüm bunları yine sizden aldığımız güçle yapacağız. Yeni dönemin bölgemize hayırlar getirmesini dileğiyle, tüm katılımcılarımıza saygılarımı sunuyorum.”

ÇOSB YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
Ömer Sarıoğlu - Uğur Enerji Üretim Tic. ve Sanayi A.Ş.
Mustafa Gürdal Adal - Emre Tekstil Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti.
Mustafa Alpagut - Elkon Ele. Konb ve Mak. San. Tic. A.Ş.
Kazım Gamgam - Poşetsan Ambalaj San. ve Tic. A.ş.
Selim Asael - Teknik Tauçuk San. A. Ş.

ÇOSB YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Eyüp Sözdinler - Henateks Boya ve Apre San. Tic. A.Ş.
Fatma Şener - Setaş Kimya San. ve Tic. A.Ş.
Ahmet Temiroğlu - Özen Mensucat Boya Ter. İşlt. A.Ş.
Muharrem Yamaç - BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş.
Saim Buyruk - Buyruk Tekstil ve Konf. Tic. Ltd. Şti.

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER
Mehmet Savaş - Arçelik A.Ş.
Taha Ülker - Schnee Metal Plastik San. Tic. Ltd. Şti.

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Sadık Sadioğlu - Alim Boya Apre Tekstil Ltd. Şti.
Ulvi Eroğlu  - Elvan Tekstil Boya Apre San. ve Tic. A.Ş.