ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI’NDAN BÖLGEMİZE ZİYARET

Orman ve Su işleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu beraberindeki bakanlık heyeti ile birlikte, Çerkezköy’de gerçekleşen açılış ve temel atma töreni ardından, Çerkezköy OSB Müdürlüğünde toplantı yaptı. Islah OSB’lerin Müteşebbis Heyet Başkanı Vali Ali Yerlikaya ve Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ile 7 IOSB’nin Yönetim Kurulu Başkanları ve diğer yetkililerin bulunduğu toplantıda Bakan Eroğlu, yürütülen çalışmalarla ilgili gelinen aşamaları değerlendirdi.

Bakan Eroğlu; “Arıtma projeleri ile ilgili olarak Türkiye’de ne kadar ileri teknoloji varsa burada uygulanıyor. Şu ana kadar Tekirdağ Valimiz başkanlığında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Bakanlığımız birlikte koordineli bir şekilde yapılması gereken tüm çalışmalar yapılıyor. Bugün burada, bu çalışmanın içinde olan tüm sanayicilerin görüşlerinin alındığı, müşterek bir çalışma var. Ben, yapılan işleri gayet yerinde görüyor ve olumlu olarak değerlendiriyorum” dedi.

Bakan Eroğlu’na çalışmalarla ilgili bilgi veren Vali Yerlikaya, “Sanayicilerle bugüne kadar uyumlu bir çalışma yürüttüklerini, bundan sonraki süreçle ilgili olarak da Temmuz ayında Islah Organize Sanayi Bölgelerinin önünde yer alan “ISLAH” ibaresinin kalkması ile birlikte, yapılacak işlerde mesafe kat etmelerinin de kolaylaşacağını” ifade etti.

Toplantı sonrasında ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu tarafından Bakan Eroğlu’na, Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi’nde hazırlanan el yapımı, Osmanlı Tuğrası hediye edildi. ÇOSB Sosyal Tesislerindeki yemeğin ardından, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, beraberindeki Bakanlık bürokratları ile birlikte Kırklareli’ye hareket etti.