OSB Müdürleri ÇOSB'de Toplandı

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği’nin (OSBDER) 8. Bölge Müdürleri Toplantısı Çerkezköy Organize Sanayi Bölges (ÇOSB) Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, OSB’ler de Ticari Alanların Kullanımı ve Mevzuatı, Son Değişikliklerle Yapı Denetim Mevzuatı ve Uygulama Esasları konuşuldu. 

Organize Sanayi Bölgeleri Derneği’nin (OSBDER) 8. Bölge Müdürleri Toplantısı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda yapıldı. 30 Organize Sanayi Bölgesi Müdürünün katıldığı toplantı OSBDER Bölge Müdürleri Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İzmir Atatürk OSB Bölge Müdürü A. Doğan Hüner başkanlığında gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasını ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan yaptı. Özdoğan şunları söyledi: “OSBDER çatısı altında gerçekleştirdiğimiz bu toplantılar çok önemlidir. Her toplantıda farklı şeyler öğreniyoruz, ortak sorunlarımıza çözümler getiriyoruz. OSB’ler olarak bizler her yönüyle örnek olmak zorundayız. Bu örnek olmak bilinciyle bünyemizdeki katılımcılarımızın sürdürülebilir üretimlerini sağlamak lazım. Bunun için de Avrupa standartlarındaki altyapılara kavuşmamız gerekiyor. ÇOSB olarak bu yolda büyük mesafeler kat ettiğimizi belirtmek isterim. Biz, ÇOSB olarak yakaladığımız bu standartlarla birlikte sadece kendi sanayicilerimize değil bölgemizdeki belediyelere de teknik konularda hizmet veriyoruz. Bu da geldiğimiz noktayı çok güzel açıklıyor.”

Özdoğan konuşmasının sonrasında ÇOSB’nin tanıtıldığı bir slayt gösterisi sundu.  Özdoğan’dan sonra söz alan Doğan Hüner de ÇOSB’ye övgüler yağdırarak yaptığı çalışmalara değindi.

Açılış konuşmalarının ardından seminere geçildi. Seminerde ilk olarak, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Yapı Denetimi Daire Başkanlığı mimarlarından Hasan Zehir, Son Değişikliklerle Yapı Denetim Mevzuatı ve Uygulama Esaslarını anlattı. Zehir’in sunumunun ardından soru cevap kısmında akıllardaki tüm sorular soruldu cevapları verildi. Seminerin ikinci konuşmacısı ise Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Küçük Sanatlar ve Sanayi Bölgeleri ve Siteleri Genel Müdürlüğü İmar Şube Müdürü Esra Oğuz’du. Oğuz da, OSB’ler de Ticari Alanların Kullanımı ve Mevzuatı hakkında bilgi verdi.

\"\"/