ÖZDOĞAN, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE OSB'LERİ ANLATTI

Avrupa KOBİ Haftası nedeniyle, Tekirdağ KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) öğrencileri ÇOSB’yi ziyaret etti.

Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, bölge ile ilgili sunumunun ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bu yıl 25-30 Kasım tarihleri arasında kutlanan KOBİ Haftası hakkında öğrencilere bilgi veren Özdoğan, “Küçük ve Orta Boy İşletme (KOBİ) Haftası etkinliklerine Türkiye 2009 yılında 37 katılımcı ülkeyle birlikte dahil oldu. Hafta, Avrupa Komisyonu İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından yönetiliyor. Haftanın ülkemiz kamu kurumları adına koordinasyonunu Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yürütüyor. Haftanın amacı, girişimciliği desteklemek ve gençleri girişimciliği özendirmektir. Avrupa KOBİ Haftası’nın hedefi, bir farkındalık ve görünürlük yaratmaktır” dedi.

ÇOSB Bölge Müdürü Özdoğan, ÇOSB’nin Türkiye’nin en önemli OSB’leri arasında yer aldığını belirterek şunları söyledi: “OSB’ler çevreyi koruyan, çarpık kentleşmeyi ve dağınık sanayileşmeyi önleyen kurumlardır. OSB’ler aynı zamanda kayıtlı ekonominin merkezleridir. OSB’lerle sanayiciler zaman ve kaynak kaybından kurtulmuşlardır.”