ÖZEL ÇERKEZKÖY OSB ANADOLU TEKNİK LİSESİ AÇILDI

Özel Çerkezköy OSB Anadolu Teknik Lisesi, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü eğitim-öğretim hayatına başlıyor.

Çerkezköy OSB Başkanı Ömer Sarıoğlu, 2012-2013 sezonunda okulda Endüstriyel Otomasyon, Elektrik-Elektronik, Makine Teknolojisi ile Tekstil Teknolojisi bölümlerinin yer alacağını, ihtiyaç duyuldukça farklı bölümlerin de okul bünyesinde açılabileceğini kaydetti.

Okulun tüm bölge için hayırlı olması temennisinde bulunan Ömer Sarıoğlu, “Bu okul bölgedeki fabrikaların kalifiye ara eleman talebine cevap verebilmek için tam donanımlı olacak. Okulun mevcut binası tamamlanana kadar, öğrenciler teorik eğitimlerini mevcut idari binamızda alacaklar. Okul yapıldığında da yine aynı şekilde teorik derslerini mevcut okul binalarında görecekler.” dedi.

Çerkezköy OSB Yönetimi, hem sanayicinin talebine cevap vermek hem de Çerkezköy’de yaşayan gençlere meslek kazandırmak amacıyla okul projesini hayata geçirdi. Özel Çerkezköy OSB Anadolu Teknik Lisesi’nde teknik meslek eğitimi verilecek, okul içerisinde atölye ve laboratuvarlar da yer alacak.

Özel Çerkezköy OSB Anadolu Teknik Lisesi’nin iş garantili bir okul olacağını anlatan Sarıoğlu, “Çerkezköy OSB Yönetimi olarak ‘Sanayi İçin Eğitim, Eğitim İçin Sanayi’ sloganıyla hareket ediyoruz. Bu çerçevede yeni bir projeyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu okuldan mezun olanların okul bitiminde iş bulamama gibi bir sorunları olmayacak. İş garantili bir okulda eğitim görecekler.” dedi.