ÖZEL ÇOSB ANADOLU TEKNİK LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA 181 ÖĞRENCİSİYLE BAŞLADI

Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi 2013-2014 eğitim-öğretim yılını 181 öğrencisiyle açtı. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 85 öğrenci ile eğitime başlayan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’ne 96 yeni öğrenci geldi. SBS sınav sonuçlarına göre öğrenci alan İngilizce ağırlıklı eğitim veren okulda öğrenciler tam burslu olarak eğitim görüyor. Öğrencilerden hiçbir ücret alınmayan, istihdam garantili okulda öğle yemekleri de ÇOSB tarafından karşılanıyor.

Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nde Endüstriyel Otomasyon, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Tekstil Teknolojileri ve Makine Teknolojileri olmak üzere dört bölüm bulunuyor. Bu yıl bölümler için donanımlı atölyeler oluşturuldu ve alan dersleri bu atölyelerde verilmeye başlandı. Bünyesindeki eğitim kadrosunu da arttıran Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nde 28 kişi görev yapıyor.

Yeni binanın tamamlanmasıyla daha modern ve kaliteli bir eğitim verecek olan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nde eğitim kalitesini her geçen gün yükselttiklerini belirten ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan, “İlklerin öncülüğünü yapan ÇOSB, eğitime verdiği destekle de bunu gösteriyor. Yakında Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nin yeni binasının temelini atacağız. Teknik Lise yeni binasında tam bir kolej eğitimi verecek. Kaliteli ve donanımlı yetişen mezunlarımızla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarda kalifiye ara eleman ihtiyacını da ortadan kaldıracağız” dedi.