ÖZEL ÇOSB ANADOLU TEKNİK LİSESİ'NDE İLK KARNE HEYECANI

2012-2013 eğitim-öğretim yılında açılan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi öğrencileri ara karnelerini aldı. Karne törenine ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan ve Bölge Müdür Yardımcısı Füsun Sular katıldı. Takdir belgesi alan öğrencilere karnelerini veren Özdoğan, “Öğrencilerin arasında olmaktan mutluyum. Başarılı bir eğitimin ardından kendini yetiştirmiş, özgüveni tam öğrenciler bölgemiz bünyesindeki fabrikalarda staj yapıp görev alacaktır. Bu istihdam anlayışımız hem sanayicimiz hem de ülke geleceğimiz adına iyi sonuçlar verecektir. Yeni yapacağımız, Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi’nin tam donanımlı okul inşaat çalışmalarına yakında başlayacağız. Takdir belgesi alan öğrenci sayısının artması gerekiyor. Takdir belgesi alan öğrenci sayısındaki artış beni çok memnun eder” dedi.

Teşekkür belgelerini dağıtan ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Füsun Sular öğrencilere şöyle seslendi: “Kız öğrencilerin erkek öğrencilere oranla daha çok takdir ve teşekkür belgesi alması dikkatimi çekti. Erkek  öğrencilerin ikinci dönem daha çok ders çalışması gerekiyor.”

Davranışlarıyla arkadaşlarına örnek olan öğrencilerin onur belgesini de Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi Müdürü Hasbi Altuntaş verdi. Altuntaş, öğrencilere yaptığı konuşmada her insanın hata yapabileceğini, önemli olanın bu hatalardan ders çıkarmak olduğunu belirtti. Zayıfı olmayan, takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin aktif 15 gün tatil yapacaklarını belirten Altuntaş, zayıfı olan öğrencilerin ise 5 günlük 1. dönem genel tekrar kampında okulda olacaklarını söyledi. Öğretmenlerinden karnelerini alan Özel ÇOSB Anadolu Teknik Lisesi öğrencileri ilk karne törenini fotoğraflarla anılaştırarak noktaladılar.