ÖZEL ÇOSB KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI DR.FATMA BETÜL SAYAN KAYA'NIN KATILIMIYLA AÇILDI

Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi yapılan törenle hizmete girdi. Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde düzenlenen törene; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgün, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Ak Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ahmet Temiroğlu, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇOSB’NİN KREŞİ ÖRNEK OLACAK
Açılış kurdelesinin kesiminin ardından kreşi gezen Bakan Kaya, ÇOSB Başkanı Sözdinler’den kreş hakkında bilgi aldı. Kreşi çok beğendiğini dile getiren Bakan Kaya,

Türkiye genelinde yer alan 300 organize sanayi bölgesine 300 kreş kazandırma konusunda bir proje hazırladıklarını da ifade ederek Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi tarafından yaptırılan kreşin örnek olarak değerlendirilebileceğini kaydetti.

KREŞ KAYITLARI ALMAYA BAŞLADI
0-66 aylık çocuklara yönelik yapılan Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi çalışan anne ve babalara da büyük bir kolaylık sağlamanın yanı sıra kadın istihdamına da olumlu katkı sağlayacak. 240 çocuk kapasiteli Kreş ve Gündüz Bakım Evi, yaklaşık 2.500 m2 kapalı ve 19.000 m2 açık alana sahip.

Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde çocuklar doğal ortamlarında, uygun materyallerle, kendine güvenen, değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirilecekler. Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin özellikleri ise şunlar: “Her yaş grubunun kendi bünyesinde eğitim göreceği şekilde tasarlanan sınıflar. Etkinlik sınıflarının dışında öğrencilerin yararlanabileceği, dram-müzik-sanat atölyesi, İngilizce dersleri, kapalı ve açık oyun alanları, yeşil alanlar. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına göre geniş ve ferah tasarlanmış 13 sınıf, her kat ve sınıf içinde çocuklara özel tasarlanmış hijyenik lavabolar. Yemek hazırlık, pişirme ve servis bölümü ile büyük yemek salonu. Güvenlik kontrolü, yangın algılama, kamera, ses yayın sistemi, temiz hava ve klima santralleri…”

Kreş ve Gündüz Bakım Evi, çocukların en iyi eğitimi almaları yanında, güvenlik ve konforları açısından da bütün detaylar düşünülerek inşa edildi. Özel ÇOSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi, gerek fiziksel imkanları ve gerekse profesyonel kadrosu ve eğitim metodları ile en iyi hizmeti vermek amacında.