Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni eğitim-öğretim yılı başladı…

 

Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı açılışı yapılan törenle gerçekleşti. Okulun Konferans Salonu’nda yapılan törene Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Natan Yakuppur, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Saim Buyruk ve Ahmet Temiroğlu’nun yanı sıra ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Okul Müdürü Caner Baysal, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Özel ÇOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Caner Baysal konuşma yaptı. Baysal, yeni başlayan ve eğitimine devam eden öğrencilere başarılar dileyerek, ÇOSB’nin eğitime yaptığı katkıya vurgu yaptı.

 

SÖZDİNLER’DEN DEMOKRASİ VURGUSU

Baysal’dan sonra kürsüye gelen ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler de demokrasi vurgusu yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Yeni eğitim ve öğretim yılının başarılı ve huzurlu geçmesi dileklerimle sözlerime başlamak isterim. Sevgili Öğrenciler; yeni bir ders yılına başlamanın heyecanı ile sevinç içerisinde olduğunuzu biliyorum. Bazılarınızın ise ilk defa okulumuza başlamanın, yeni arkadaşlarla ve öğretmenlerle karşılaşmanın heyecanı içerisinde olduğunu tahmin etmek zor değil. Okulumuz; yöneticileri, öğretmenleri, öğrencileri ve tüm çalışanları ile sıcak bir ortam. Bu ortamın sizleri gelecek yaşamınıza hazırlayan ve mutluluğunuzu sağlayacak bir kurum olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

 

OKULUNUZUN KIYMETİNİ BİLİN

Değerli Öğrenciler; sizleri geleceğe hazırlayan okulumuzun kıymetini bilin. Çok çalışın, okulunuzu ve öğretmenlerinizi sevin. Yurdunu seven, çağdaş uygarlık seviyesine erişme isteğiyle dolu, duyarlı insanlar olun. Geçtiğimiz karne töreninde de ifade ettiğim üzere, okulumuzun ismine layık, başarılı çalışmaların ve projelerin içerisinde Türk sanayisine hizmet eden fertler olmanızı bekliyoruz. Sizler Atatürk sayesinde elde etiğimiz kazanımlara içtenlikle bağlı kalınız. Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.” özdeyişiyle ifade ettiği üzere, en şaşmaz yol göstericinin bilim olduğunu akıldan çıkarmayınız. Bunun dışında her yolun karanlık, batak, çıkmaz olduğunu unutmayınız. Çok Kıymetli Okul Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği üzere, Cumhuriyet’in sizlerden istediği “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmenin görev ve sorumluluk anlayışı içinde hareket etmenizi sizlerden beklediğimizi özellikle bilmenizi isterim.

 

HAİN KALKIŞMA UNUTULMAYACAKTIR

Kıymetli Misafirler; Ülkemiz açısından örnek uygulamaların yapıldığı, çevreye duyarlı, çağdaş dünyaya ayak uyduran, hoşgörülü insanların yetiştiği bu okul, ihtiyaçlara en iyi cevap verecek şekilde tasarımlanıp uygulamaya alındı. İlk mezunlarını geçtiğimiz öğretim yılında sanayimize kazandırdığımız bu kurumun daha da gelişmesi için hepimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğimizden hiç kuşkum yoktur. Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan hain kalkışmayı asla unutmayacaktır. Darbe girişimine karşı, Türk milletinin kahramanca girişimiyle demokrasimizin daha güçlendiğini, güçlü demokrasinin de ekonomiyi güçlendirdiğini görüyoruz. Biz Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak;  amacı, gerekçesi ne olursa olsun kaynağını demokrasiden, millet iradesinden almayan hiçbir hareket, eylem veya girişimi meşru görmüyor ve tanımıyoruz. Bu hain kalkışmanın başladığı andan itibaren cesaret ve kararlılık göstererek girişimin püskürtülmesinde en önemli rol oynayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Türkiye Büyük Millet Meclisimiz olmak üzere tüm güvenlik güçlerimiz ile silahlı kuvvetlerimizin komuta kademesine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kalkışmada hayatını kaybeden güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı rahmetle ve şükranla anıyoruz.

 

HER UMUT CANLILIĞI GETİRİYOR

Değerli Misafirlerimiz, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz; Her başlangıcın yeni bir umut olduğunu biliyorum. Her umut özünde bir canlılığı getiriyor. Parolamızın daima ileri olduğunu unutmayalım. Eğitimde, bilimde ve sanatta hep ileri olalım. Bunu sizlerle birlikte başaracağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Bu duygularla yeni eğitim öğretim yılının başarılarla geçmesi temennilerimle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”

 

Sözdinler’in konuşmasının ardından Okulun 10/ B sınıf öğrencisi Osman Emre Yıldırım şiir okudu. Daha sonra okulun mezun öğrencilerinden Merve Gündüz bir konuşma yaptı. Programda son olarak öğretmenler adına okulun Tarih Öğretmeni Canan Hatipoğlu ilk ders konuşmasını yaptı. Konuşmaların ardından öğrencilere başarılı bir yıl geçirmeleri temenni edilerek program tamamlanmış oldu.