POLİS LOJMANI'NIN TEMELİ ATILDI

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) tarafından İstasyon Mahallesi’nde yaptırılacak olan Polis lojmanı ve hizmet binasının temeli düzenlenen bir tören ile atıldı.

Temel atma törenine Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcıları Murat Ogan ile Murat Tabak, yapımı üstlenen End Yapı firmasının sahibi Levent Bahçeci katıldı.

Okunan duaların ardından kurban kesildi; sonrasında da polis lojmanı ve hizmet binasının temeline ilk harç atıldı.

Yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak olan lojman ve hizmet binasının modern ve çağın gereklerine uygun inşa edileceğini belirten Ömer Sarıoğlu “Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi olarak bu ve buna benzer projelerde her zaman katkı sunmaya çalıştık. Geçtiğimiz günlerde Karaağaç Jandarma Karakolu’nun yapımını tamamladık, şimdi sıra lojman ve hizmet binasının yapımına geldi. İnşallah Polis lojmanı ve hizmet binasının yapımını en kısa sürede tamamalyarak, teslim edeceğiz” dedi.

Polis Merkezi ve Lojman binasını 1 yıl içerisinde tamamlamayı planladıklarını kaydeden ÇOSB Başkanı Sarıoğlu “Müteahhit firma yapım için 1 yıl süre veriyor. Ancak daha kısa sürede tamamlanması için gayret göstereceklerine inanıyorum. 3 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacak olan polis lojmanı ve hizmet binası 7 katlı olacak. İlk katı Polis Merkezi, üstünde ise 20 daireli lojman olacak” ifadelerini kullandı.

Polis lojmanı ve hizmet binasının yapım sürecinde Çerkezköy İlçe Eski Emniyet Müdürü, Çorlu Emniyet Müdürü Cemal Dalman’ın da katkıları olduğunu kaydeden Ömer Sarıoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ile OSB’nin girişinde yer alan polis lojmanı karşılığında bir protokol imzalamıştık. Bizler o binayı da kısa süre içerisinde yıkarak, binanın yerine 500 kişilik Konferans Salonu yapacağız. Burada bürokratik işlemler nedeniyle uzun bir süre geçti. Sonunda bürokratik işlemler tamamlandı. Şimdi de Çerkezköy’e yakışır bir binanın temelini atıyoruz. Bu binada en son teknoloji ve en son teknoloji malzemesi kullanılacak.”