Sanayi Üniversite İşbirliği Gelişiyor

\"\"/

Sanayi Üniversite işbirliği her geçen gün gelişiyor. Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan Sanayi-Üniversite işbirliği protokolü kapsamında Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümü öğrencileri, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Tesislerinde uygulamalı ders yapma imkanı buldu.

Öğrencilere dersi, aynı zamanda İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü’nde Elektrik İş Güvenliği dersi veren ÇOSB Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya verdi. Ders öncesi ÇOSB hakkında bilgiler veren Karakaya, daha sonra uygulamalı eğitime geçti.

Kadir Karakaya, tarafından verilen uygulamalı derste, kullanılan araç, takım, malzeme ölçü ve kontrol aletleri konusunda genel bilgi verilerek bunlar uygulamalı olarak öğrencilere gösterildi. Uygulamalı eğitimde bunların yanı sıra, ÇOSB Bölge Müdürlüğü tarafından işçi sağlığı ve iş güvenliği kapsamında yapılan çalışmalar tanıtılarak bu konuda genel bilgi verildi. Teknik bir gezi şeklinde yürütülen dersin tamamında; bilginin, planlamanın, etkin çalışmanın, iş hayatındaki önemine vurgu yapılarak öğrencilerin iş hayatına hazırlanmasına destek olunmaya çalışıldı.