SATRANÇ TURNUVASINDA ÇOCUKLAR HEM YARIŞTI HEM EĞLENDİ

Çerkezköy Satranç Turnuvası 01-02 Haziran 2013 tarihlerinde Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde yapıldı. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün, tüm olanaklarını sporcu ve velilerine sunduğu turnuva Satranç Şenliği şeklinde geçti. Öğle yemeklerinin bahçede piknik havası şeklinde verildiği turnuvada sporcular iki gün boyunca hem yarıştılar, hem de doyasıya eğlendiler.

Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorilerinde yapılan turnuvaya 116 sporcu katıldı. Yarışmaların ardından yapılan ödül töreninde Çerkezköy Satranç İlçe Temsilcisi ve Turnuva Başhakemi Remzi YAKUT, turnuvaya gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirirken, turnuvaya vermiş oldukları destekten dolayı ÇOSB yönetimine teşekkür etti.

Tekirdağ Satranç İl Temsilcisi Mehmet Vardar da yaptığı konuşmasında, Tekirdağ ilinde son yıllarda satrancın hızla yaygınlaştığını, ilimizde birçok Milli sporcuların olduğunu dile getirerek, bu çocukların elinden tutulduğu takdirde satranç sporunun çok daha fazla ilerleyeceğini söyledi ve bu konuda destek istedi.

2007 doğumlu en küçük dört sporcu  ödüllerini ÇOSB Halkla İlişkiler sorumlusu Soner ŞAŞMAZ’ın elinden aldılar. Kategorilerinde ilk üç dereceye giren bayan ve erkek sporculara ödülleri İl Temsilcisi Mehmet VARDAR, Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Gürdal ADAL tarafından verildi. ÇOSB Müdürü Mehmet ÖZDOĞAN yaptığı konuşmada iki gün boyunca çocuklarını yalnız bırakmayan ve destek veren aileleri kutladı. Başkan Vekili Gürdal ADAL ise sanayi odası olarak Satrancın okul başarısındaki önemine değindi. "Karşımda geleceğin mühendislerini görür gibi oluyor ve mutlu oluyorum" dedi. Başarılı ve çalışkan çocuklarımızın daima yanında olacaklarını geleneksel hale gelen turnuvanın önümüzdeki yıl yeni salonlarında yapılacağı müjdesini verdi.

Minikler kategorisinde yarışan tüm sporculara katılım madalyalarının verildiği turnuvada dereceler şu şekilde oluştu:
MİNİK BAYANLAR KATEGORİSİ
1. Asiye Avcı
2. Naz İlhan
3. Efsun Yakut
MİNİK ERKEKLER KATEGORİSİ
1. Eser Sarıkaya
2. Atacan Yılmaz
3. Berk Altay
KÜÇÜK BAYANLAR KATEGORİSİ
1. Esma Doğa Duran
2. Nisa Sancaktar
3. İrem Şen
KÜÇÜK ERKEKLER KATEGORİSİ
1. Berkcan Çağlar İşcan
2. Emre Şenol
3. Barış Tuna Nukan
YILDIZ BAYANLAR KATEGORİSİ
1. Eylül Göksu Uzun
2. Burcu Önder
3. Ayşe Müge Kargılı
YILDIZ ERKEKLER KATEGORİSİ
1. Taha Mert Dönmez
2. Onur Alageyik
3. Koray Akalın