SÖZDİNLER, ÇOSB'NİN YENİ BAŞKANI

Çerkezköy OSB 13. Olağan Genel Kurul toplantısı 12 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. 10 yıldır ÇOSB’yi başarılı bir şekilde yöneten Ömer Sarıoğlu ve ekibi gençlerin önünü açmak amacıyla aday olmadılar. Divan Başkanlığı Ramiz Orhan Ermeç, divan üyeliklerini ise Zübeyir Altun ve Fatih Elay’ın yaptığı genel kurulda Yönetim Kurulu Raporu’nu ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan okudu. Özdoğan, Çerkezköy OSB yönetiminin 2014 yılı içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında özet bilgi verdi. Denetim Kurulu Raporu’nu Mehmet Savaş, Yeminli Mali Müşavirlik Raporu’nu Şükrü Aydın, bilanço ve gelir tablosunu Günay Aydın okudu. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu ile Yeminli Mali Müşavir Raporu ile bilanço ve gelir tablosu yapılan bilgilendirme doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetim Kurulu üyeleri oybirliğiyle ibra edildi. Seçimlere Eyüp Sözdinler başkanlığında tek liste ile gidildi. Sözdinler’in listesi oybirliğiyle seçildi.

Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, yaptığı teşekkür konuşmasında kendilerini oybirliğiyle seçen tüm sanayicilere teşekkür etti. Çerkezköy OSB eski Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’nu ‘onursal başkan’ olarak niteleyen Sözdinler “Çerkezköy OSB’de 10 yıl boyunca görev yapmış, Başkan Ömer Sarıoğlu, Başkan Vekili M. Gürdal Adal ile tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra Sarıoğlu’nun tecrübelerinden istifade edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Görevimiz süresi içerisinde elimizden gelenin en iyisini hep birlikte yapmaya çalışacağız. Herkesin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Ömer Sarıoğlu da yaptığı teşekkür konuşmasında, “Görev süremiz içinde yönetim kurulu olarak Türkiye genelinde rastlanmayan çalışmaları Çerkezköy’de yaptık. Yaptıklarımız sizlerin eseridir. Yönetim seçimlerine tek liste ile gidildi. Bütün önergeler oy birliği ile kabul edildi. Böyle uyumlu Türkiye’de başka OSB yok. Teşekkür ediyorum. 10 yıl içerisinde profesyonel bir şekilde çalıştık. İyi yaptıklarımız, kötü yaptıklarımız olmuştur. Ancak hiçbir sanayicimizi geri çevirmedik. Sanayicimizin kanunlar çerçevesinde taleplerini yerine getirdik. Çerkezköy OSB yönetim kurulu başkanlığı bizler için bir gururdur. Bu gururu 10 yıl boyunca bana yaşattınız. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Sarıoğlu’nun konuşmasını tamamlamasının ardından Sanayici Ethem Borazanoğlu ile Temel Mahmutoğlu birer konuşma yaparak Çerkezköy OSB’nin gelişimini anlattı. Son olarak Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu eski Başkan Vekili M. Gürdal Adal bir konuşma gerçekleştirdi. 10 yıllık görev süresi içerisinde başkan vekili olarak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyleyen Adal “Bu süre içerisinde hatalar, kırgınlıklar olmuş olabilir. Hakkınızı helal ediniz” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünün ardından Çerkezköy OSB 13.Olağan Genel Kurul Toplantısı tamamlandı.