VALİ YERLİKAYA'DAN ÇOSB'YE TECRÜBE ZİYARETİ

Yeni kurulan Islah OSB’lerin altyapı çalışmaları için Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ni, kalabalık bir ekip ile ziyaret eden Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, hem OSB Yönetimi ile, hem de Türkiye’nin plastik boru devi Hakan Plastik Fabrikası yönetimi ile görüş alışverişinde bulundu. Vali Yerlikaya, Islah OSB’lerde sorunsuz bir altyapı için, ince eleyip sık dokuyoruz. Keşke dememek için, altyapısı güçlü Çerkezköy OSB yönetiminin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

İlk olarak Velimeşe’de bulunan Dizayn Group Fabrikası’nı ziyaret eden Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’ya, Vali Yardımcıları Mustafa Yel, Bekir Sıtkı Kocakundakçı ve Mustafa Masatlı, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, İl Genel Meclis Üyeleri Ercan Çorbacı ve Abdurrahman Çiçek, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Islah OSB Yönetim  Kurulu Üyeleri eşlik etti.

Fabrika ziyaretlerinin ardından ÇOSB İdari Bina’ya geçen Vali Yerlikaya ve beraberindekileri Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan karşıladı. Vali Yerlikaya ise, güzel bulduğunu belirttiği yeni ÇOSB İdari Binası’nın hayırlı olması temennisinde bulunurken, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu binanın açılışının önümüzdeki Mart ayında gerçekleşeceği bilgisi verdi.

ÇOSB Binası Toplantı Salonu’nda yapılan incelemelere ilişkin toplantı yapılırken, toplantı öncesinde bilgilendirmede bulunan Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Islah OSB’lerin alt yapı projeleriyle ilgili temaslarda bulunmak üzere ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “Islah OSB çalışmaları kapsamında alt yapı ve üst yapı çalışmalarına odaklanıyoruz. Bunlara ilişkin de ilimizde alt yapı çalışmalarında faaliyet gösteren Dizayn Group ve Hakan Plastik fabrikalarını ziyaret ettik. Burada yaptığımız ziyaretlerden de oldukça etkilendik. Çünkü, biz ihtiyaçlarımızı projeyi yapacak firmalarla tartışırken bu sektörün içerisinde teknolojiyi iyi kullanan, en son yeniliğe açık olan firmalardan etkilenmek istiyorduk. Yani bu firmalarla düşünce alışverişinde bulunmak istiyorduk. Bunu da yaptık. Bununla da ziyaret amacına ulaştı.’’ diye konuştu.

“Nihayetinde Çorlu OSB’mize gittik.’’ Diyerek konuşmasını sürdüren Vali Yerlikaya, “Buranın alt yapıda ulaştığı noktayı, dünden bugüne olan gelişimini, dün hangi noktadaydı bugün geldiği nokta ne, bunları nasıl hazırladık, kullanıcıların memnuniyet düzeyleri neler, ‘keşke şunu şöyle yapsaydık’ dedikleri neler var. Biz yeni Islah OSB’lerde keşke demeyelim diye o tecrübelerden yararlanmak istedik.’’ Şeklinde konuştu. Yapılan bilgilendirmenin ardından toplantı basına kapalı olarak sürdü.