VALİ YERLİKAYA'DAN ÇOSB'YE ZİYARET

Çerkezköy Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve vatandaş ziyaretinin ardından OSB’ye geçen Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Gürdal Adal, Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Gamgam ve ÇOSB Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından karşılandı. Vali Yerlikaya, basın mensupları ve kendisine eşlik eden heyetle birlikte Turkuaz Restaurant’ta öğle yemeği yedi. Yemek sonrasında ÇOSB Müdürlüğü’ne geçen Vali Yerlikaya ve beraberindeki heyete, OSB Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi hakkında kapsamlı bir birifing verdi.

Yerlikaya, toplantının ardından ÇOSB içerisinde faaliyet gösteren iki fabrikayı ziyaret etti. İlk olarak Hunca Kozmetik’e giden Vali Yerlikaya’yı burada Fabrika Müdürü Telat Esa karşıladı. Esa’dan, fabrikanın üretim, pazarlama ve ar-ge bölümleri ile ilgili bilgiler alan Yerlikaya, daha sonra Uğurteks firmasına geçti. Uğurteks Yönetim Kurulu Başkanı Natan Yakuppur ile birlikte fabrikanın tüm bölümlerini gezerek üretim ve çalışan işçi sayısı hakkında detaylı bilgi alan Yerlikaya, “Sanayicimiz bizim gözbebeğimizdir. Onların kazancında gözümüz yok. Onların kazancı bizim kazancımız. Sık sık sanayicimizi ziyaret edeceğiz. Onların çevreyle uyumlu bir şekilde üretim yapması için gayret göstereceğiz.” dedi.

Fabrika gezisinin ardından Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi endüstriyel arıtma tesisinde incelemelerde bulunan Yerlikaya, ÇOSB Çevre Yönetim Sistem Müdürü Servinaz Kuru’dan arıtma aşamalarında uygulanan teknikler hakkında detaylı bilgi aldı.