VAN DEPREMİNİ YAZILARI VE RESİMLERİYLE ANLATTILAR

Van Depremi’ni konu alan ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kompozisyon ve Resim Yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Yarışmada birinciliği kazanan kompozisyonun okunduğu sırada salonda duygu dolu anlar yaşandı. Törende, öğrenciler birer laptop ile ödüllendirilirken, kategorilerde birinci olan öğrencilerin okullarına da Akıllı Tahta hediye edildi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Van Depremi’ konulu Kompozisyon ve Resim Yarışmasında dereceye girenler için düzenlenen ödül töreni önceki 5 Haziran Salı günü OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Programda açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu, bu tür organizasyonların, öğrencileri teşvik ettiğini belirterek, “Bu yarışmalarımızı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Sosyal sorumluluk kapsamında yürütülen bu tür organizasyonların içinde yer almak bizler için onur ve mutluluk vericidir. Gelecek nesillerimizin mimarlarına, yarınlarımızın sahiplerine bir nebze de olsa ışık tutabiliyorsak ne mutlu bize” dedi. Sarıoğlu, ÇOSB olarak her zaman eğitime destek veren organizasyonlara imza atmaya devam edeceklerini ifade etti.

Program, ödül töreni ile devam etti. İlk olarak, kompozisyon yarışmasında 1. olan Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi 12 Fen A Sınıfı öğrencisi Yusuf Akşamoğlu ödül kazanan çalışmasını okudu. Yusuf Akşamoğlu kompozisyonunu okumadan önce, “Gönül isterdi ki gerçek bir mutlulukla bu birincilik ödülünü alıyor olabilseydim. Fakat herkesin bildiği gibi yarışmanın konusu ‘Van Depremi’. Bu vesile ile depremi yaşayan herkese geçmiş olsun dileklerimi yollamak istiyorum” dedi. Yusuf Akşamoğlu, birincilik kazanan kompozisyonunu okuduğu sırada, salon adeta buz kesti. Davetliler yoğun duygular içine girerek adeta Van depremini yaşayanların acılarına daha yakından ortak oldular. Akşamoğlu’nun kompozisyon çalışması katılımcılardan büyük alkış aldı.

Kompozisyon yarışmasında ikinciliği Kapaklı Çok Programlı Lisesi öğrencisi Burçin Çoban kazanırken, üçüncülüğü ise yine aynı okuldan Ceylan Koç elde etti. Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’nun elinden aldı. Öğrencilere birer laptop hediye edildi. Sarıoğlu, okuduğu kompozisyonla herkesin takdirini kazanan Yusuf Akşamoğlu’na hediyesini verirken, “Öğrencimizin kompozisyonu kadar hitabet şekli de çok başarılıydı. Geleceğin yıldızına ödülünü veriyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

Program, resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti. 6., 7. ve 8. sınıflar arasında düzenlenen resim yarışmasında birinciliği Çerkezköy 75. Yıl İlköğretim Okulu 8/A Sınıfı öğrencisi Sena Yazıcı, ikinciliği Kapaklı Cumhuriyet İlköğretim Okulu 7/B Sınıfı öğrencisi Furkan Deveci ve üçüncülüğü de Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu 7/B Sınıfı öğrencisi Serdem Kılıç kazandı. Öğrenciler ödüllerini ÇOSB Yönetim Kurulu Üyesi Selim Asael’in elinden aldı. 4., 5. ve 6. sınıflar arasında düzenlenen resim yarışmasında ise birinciliği 75. Yıl İlköğretim Okulu 5/C Sınıfı öğrencisi Batuhan Kundakçıoğlu kazandı. Yarışmada ikinciliği yine aynı sınıftan Alparslan Civcik ve üçüncülüğü de Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu 4/D Sınıfı öğrencisi Mercan Çetin kazandı ve öğrenciler ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal’ın elinden aldı.

Ödül töreninde konuşan Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen tüm ÇOSB yönetimine teşekkür ettiğini ve öğrencilere hayatları boyunca başarılar dilediğini söyledi. Yarışmada birincilik kazanan okullara “Akıllı Tahta” hediye edildi. Kompozisyon yarışmasında birinci olan Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sunar ile resim yarışmasında birinciliği kazanan 75. Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Burhan Açıkgöz, ödüllerini ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın elinden aldı.

Ödül töreninin ardından yarışmada dereceye giren kompozisyon ve resimlerden oluşan sergi gezildi. Sergide, 75. Yıl İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni İlknur Sevgi, kendi yapmış olduğu bir resmi, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu’na hediye etti.

DERECEYE GİREN KOMPOZİSYONLAR

RESİM DALINDA KATILAN ESERLER (6.-7.-8. SINIFLAR) 1. KATEGORİ

 

RESİM DALINDA KATILAN ESERLER (4.-5. SINIFLAR) 2. KATEGORİ