"VERİMLİLİK SIRLARI SEMPOZYUMU" ÇOSB KONFERANS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ

Çerkezköy OSB Müdürlüğü ile KALDER arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, ÇOSB Konferans Salonunda Verimlilik Sırları konulu bir sempozyum düzenlendi.

ÇOSB Konferans Salonunda yapılan sempozyumda ÇOSB ‘nin ve ardından KALDER ’in tanıtım filmleri yer aldı. ÇOSB adına sempozyuma katılanlara bir konuşma yapan ÇOSB Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya, katılımcılara ÇOSB ile Kalder ’in birlikte düzenlediği bu sempozyumun esas amacının farkındalık yaratmak olduğunu belirtti. Ayrıca ülke genelinde sayıları 289’a erişen OSB’ler açısından bu sempozyumun örneklik teşkil edeceğini belirten Sn. Karakaya  farklı sektörlerin temsilcilerin deneyimlerini paylaşacağı bu sempozyumun katılımcılara yeni fikirler ilham etmesini dilediğini ifade etti.

Kalder adına konuşma yapan Kalder Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu konuşmasında 2000’i aşkın üyesiyle Kalder ’in Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu söyledi.

Çerkezköy’de daha etkin olmak istediklerini belirten Sn. Alıkçıoğlu kurum olarak ülkemize ve kuruluşlara katma değer kazandırmayı çalıştıklarını söyledi. Yapılan selamlama konuşmalarının ardından sunumlara geçildi. ÇOSB adına “ÇOSB Enerji Verimliliği Çalışmaları” konusuyla Bölge Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya ilk sunumu yaptı. Ardından sırayla Zorlu Enerji Ticaret Uzmanı Halil Öz “Enerjide Ufuk Turu”, İronman Cansulting’den Merih Demir “Verimlilik Ölçümleri ve İzlenebilirlik”, ASD Proje firmasından Ayhan Sarıdikmen “Enerjide Verimlilik”, Foxconn TR’den Tuna Kardeş “Verimlilik Süreçlerinin Yönetimi ve Tam katılım” ,  Communication Partner’den Ufuk Çarşıbası “İletişimde Verimlilik” ve son olarak Coca Cola’dan Devrim Güler “Sürekli Gelişim” konulu sunumlarını yaptılar.

ÇOSB Konferans Salonunda gerçekleştirilen Verimlilik Sırları Sempozyumuna ÇOSB Müdür Yardımcısı Kadir Karakaya, Kalder Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, Kalder Gelişim ve Eğitim Direktörü Sabri Bülbül, SGK Çerkezköy Müdürü İshak Marangoz, İşkur Çerkezköy Müdürü İlhan Kütük ve çok sayıda işletme temsilcisi katıldı.